- Publicitate -

Surpriză la Ploiești. Petrolul – Poli Iași 3-0

Petrolul s-a calificat în „sferturile” Cupei României, după 3-0 cu Poli Iași. Chiar dacă nu au jucat niciun meci oficial în noul an, petroliștii – locul 9 în Liga 2 – au avut o misiune ușoară în a o elimina pe Poli Iași din Cupă.

Trupa proaspăt preluată de Andrei Cristea a părut echipa aflată într-un eșalon inferior, nu invers, așa cum e în realitate.

- Publicitate -

Romario Moise a deschis scorul după un sfert de oră, profitând de mingea ricoșată din duelul Lax – Brînză.

În prelungirile primului act, Țicu l-a păcălit pe portarul advers cu o centrare șutată. Lovitura liberă executată de la 30 de metri nu a fost atinsă de nimeni înainte de a intra în poartă.

- Publicitate -

La final, Buhăescu a închis tabela în actul secund. Petrolul merge mai departe în Cupa României, Poli continuă seria dezastruoasă din 2021 – 6 înfrângeri, două egaluri.

Sursa: GSP.ro

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -