- Publicitate -

Ce se întâmplă cu prețul la gaze și curent după 1 aprilie

Guvernul va aproba în ședința de astăzi prelungirea plafonării facturilor la electricitate și gaze, care expiră la 31 martie.

Anunțul a fost făcut de premierul Marcel Ciolacu, la începutul ședinței.

- Publicitate -

„Aprobăm azi continuarea plafonării prețului energiei și gazelor, pentru a proteja populația și a susține economia. La energie, prelungim schema cu 3 luni, până la final de iunie, iar între timp venim cu măsuri pentru a mări volumele din piață, pentru ca prețul să rămână scăzut. La gaze vom păstra plafonarea încă un an ca să refacem stocurile pentru iarna viitoare la prețuri suportabile”, a declarat Ciolacu.

Reamintim că mai mulți furnizori de energie electrică au anunțat tarife mai mari după 1 aprilie.

- Publicitate -

Detalii aici: Hidroelectrica majorează tarifele de la 1 aprilie

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

La o lună după lucrările Hidro Prahova, problema apei murdare din Șirna pare rezolvată

La robinetele localnicilor din comuna prahoveană Șirna curge în...

Cum contribuie Prahova la Neptun Deep, cel mai mare proiect energetic al României

Proiectul Neptun Deep, dezvoltat de OMV Petrom și Romgaz...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -