- Publicitate -

Parcul de pe strada Minerva din Ploiești arată jalnic. Balansoare rupte și covor din cauciuc plin de găuri

Parcul de joacă de pe strada Minerva, din Ploiești, reabilitat, arată jalnic. Balansoare rupte și pavaje de cauciuc deja pline de găuri.

Părinții care își aduc copiii la acest loc de joacă reclamă situația. Nu dau vina pe autorități, cât pe acele persoane certate cu bunul simț care deteriorează astfel de spații.

„Este un parc ce a fost reabilitat, iar acum arată jalnic. Venim cu copiii și găsim ceea ce vedeți în imaginile trimise. Poliția Locală ce face? De ce nu amendează actele de vandalism?

Au trecut zilele trecute doi polițiști locali și doar au îndepărat balansoarul rupt. Nu se poate așa ceva. Avem copii mici care merită să se joace în spații sigure. Trebuie intervenit pentru stoparea actelor la care se dedau cei fără educație, dar și pe parte de astupare a gropilor formate și a pieselor de joacă rupte”, ne-a transmis, revoltat, un părinte.

parc de joaca loc de joaca balansoar parc

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi