- Publicitate -

Se schimbă vremea în Prahova. La Ploiești vor fi -5 grade, iar la munte va ninge

Dacă în ultimele două zile ploieștenii s-au bucurat de o vreme însorită, de primăvară, începând de astăzi se produce o răcire accentuată.

Astfel, până duminică, temperatura maximă nu va depăși la Ploiești 5-6 grade, în timp ce noaptea, temperatura va scădea până la – 5 grade.

- Publicitate -

Astăzi, la Ploiești sunt așteptate și precipitații sub formă de ploaie.

Potrivit unei avertizări ANM, valabilă în intervalul 16 martie, ora 8 – 17 martie, ora 8, vor fi ninsori local moderate cantitativ și strat nou de zăpadă în zona montană.

- Publicitate -

Astfel, aria precipitațiilor sub formă de ninsoare va fi în extindere dinspre masivele vestice și va cuprinde toată zona montană.

În zona Carpaților Occidentali, precum și în vestul Carpaților Meridionali, local ninsorile vor fi moderate cantitativ (10…15 l/mp și izolat peste 20 l/mp) și se va depune strat nou de zăpadă, pe alocuri consistent.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -