- Publicitate -

Iulian Bădescu, senator PSD: „La Scorţeni, PDL a dat câte un milion de lei vechi odată cu fiecare cutie de chibrituri împărţită şi două milioane odată cu fiecare icoană!”

badescuAseară, în emisiunea „Direct la subiect”, de la Alpha TV, senatorul PSD, Iulian Bădescu, a adus acuzaţii grave la adresa conducerii PDL Prahova. „„Ultimele alegeri (n.r. pentru Primăria Scorţeni) au fost câştigate de PDL cu bani contra voturi. S-a dat câte un milion de lei vechi odată cu fiecare cutie de chibrituri împărţită şi două milioane odată cu fiecare icoană, ceea ce mi se pare, alături de juratul pe Biblie, o practică incalificabilă”, a spus Bădescu. El i-a ameninţat pe actualii directori de instituţii deconcentrate cu demiterea dacă USL va câştiga alegerile generale din 2012. „Nu este posibil ca oameni plătiţi să conducă instituţii precum Direcţia de Finanţe, Direcţia Sanitară Veterinară etc. să facă pe faţă campanie electorală pentru PDL. Dacă vom câştiga alegerile, ei vor fi daţi afară imediat!” a spus senatorul PSD.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -