- Publicitate -

Directorul SGU Ploiești, Dragoș Măchițescu, va trece de la PNL la AUR – SURSE

Data:

Directorul Servicii Gospodărire Urbană (SGU) Ploiești, Dragoș Măchițescu, va trece de la PNL la AUR, potrivit unor surse politice. Dragoș Măchițescu a obținut, în 2020, un mandat de consilier local pe listele PNL, iar din ianuarie 2024 este directorul SGU Ploiești.

- Publicitate -

Fost consilier local PNL în mandatul 2020 – 2024, Dragoș Măchițescu, directorul SGU Ploiești, va trece de la PNL la AUR. Cel puțin așa susțin mai multe surse politice.

Contactat telefonic, Dragoș Măchițescu, directorul SGU Ploiești, nu a negat că intenționează să se înscrie în AUR.

„În acest moment, AUR este singurul partid care oferă o viziune de schimbare şi progres real pentru România, pentru Prahova şi pentru Ploieşti în particular. Partidele vechi au eşuat şi au dus ţara într-un blocaj total: economic, democratic, politic şi social. Este clar că e nevoie de o schimbare de paradigmă şi că acest proces de transformare a României a pornit şi el nu mai poate fi oprit.

- Publicitate -

Vreau să fiu parte a schimbării în bine şi vreau să-mi pun experienţa administrativă în slujba unui proiect conservator şi naţionalist în care cred. AUR este formaţiunea politică numărul unu şi are obligaţia de a fi principalul factor care să aducă această transformare atât de necesară României atât la nivelul administraţiei centrale, cât şi la nivelul administraţiei locale.

Am deopotrivă încredere în proiectul preşedintelui George Simion pentru ţară, cât şi în ceea ce propune Adrian Axinia pentru judeţul Prahova, mai ales că avem un potenţial de dezvoltare uriaş care, din varii motive, nu a fost atins. Mă bucur să mă alătur unei echipe în viitorul apropiat care îşi doreşte performanţă şi care are obiective foarte îndrăzneţe”, a susținut Dragoș Măchițescu, directorul SGU Ploiești.

Europarlamentarul Adrian Axinia, președintele AUR Prahova: „Avem nevoie de oameni buni, oameni cu experienţă administrativă şi care au dovedit că pot face performanţă”

La rândul său, europarlamentarul Adrian Axinia, președintele AUR Prahova, confirmă faptul că au existat discuții cu privire la înscrierea lui Dragoș Măchițescu în AUR.

- Publicitate -

„Avem nevoie de oameni buni, oameni cu experienţă administrativă şi care au dovedit că pot face performanţă.

Faptul că Dragoş Măchiţescu ni se alătură dovedeşte deopotrivă seriozitatea proiectului pe care îl avem pentru judeţul Prahova, dar şi capacitatea noastră de a aduce la un loc acei profesionişti de care instituţiile au mare nevoie.

AUR este un partid deschis tuturor oamenilor competenţi şi care îşi doresc o schimbare reală pentru România şi pentru judeţul nostru”, susține Adrian Axinia, președintele AUR Prahova.

- Publicitate -

Cum ți se pare subiectul?

Loading spinner

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

- Publicitate -

Sondaj Observatorul Prahovean

Provocarea Observatorul Prahovean

Doctor bun

- Publicitate -

Antreprenori de succes

Exclusiv

De ce întârzie facturile de curent Electrica Furnizare

Mai mulți cititori ne-au sesizat că nu au mai...

De ce nu a funcționat brățara de monitorizare în cazul crimei din Câmpina

Apar noi detalii cu privire la crima odioasă petrecută...

Protest al chirurgilor la Spitalul Județean Ploiești

Zece medici de la Secția Chirurgie 2 de la...

Ce vrea Liviu Drăghici de la administrația locală Ploiești

Observatorul Prahovean începe, la debutul anului 2025, o serie...

Ce se întâmplă cu drumul expres Găești – Ploiești în Prahova

Drumul expres Găești – Ploiești, una dintre investițiile majore...
- Publicitate -

Știri noi

Școala Spectrum Ploiești face înscrieri la Clasa Pregătitoare

Școala Spectrum Ploiești a început sezonul de înscrieri pentru...

Călin Georgescu a pierdut procesul în dosarul anulării alegerilor

Înalta Curte de Casație și Justiție (ÎCCJ) a respins...

Cum s-a produs accidentul cu trei victime de la Loloiasca

Un accident rutier în urma căruia trei persoane au...

Sute de polițiști prahoveni protestează față de OUG „trenuleț”

Protest masiv, vineri, pe bulevardele din București,  față de...

Primul autobuz electric care va circula între Ploiești și Aricești

Primul autobuz electric de tip solo, nearticulat, a sosit,...
- Publicitate -

Emisiuni

Hidro Prahova are printre cele mai mari tarife din țară

În emisiunea Observatorul Prahovean  LIVE de joi, 16 ianuarie,...

Escrocherii în numele unor vedete precum Esca, Delia sau Măruță

În ultima emisiune Observatorul Prahovean LIVE, de vineri, 10...

Schimbarea de la Ploiești

În prima ediție a emisiunii Observatorul Prahovean LIVE din...
- Publicitate -

Vox Publica

Să ne lăsăm prostiți în halul ăsta?

La cererea președintelui Consiliului Județean Prahova (CJPh), Virgiliu Nanu...

PSD și PNL, blat cu Georgescu. Crin Antonescu este degeaba

În primul tur al alegerilor prezidențiale de anul trecut,...

Cum ar fi văzut cartierul 9 Mai din Ploiești de un optimist, un pesimist și un realist

Dacă ești optimist, o simplă plimbare prin cartierul 9...
- Publicitate -

Pe aceeași temă

- Publicitate -

Perdantul prezidențalelor din decembrie 2024 a părăsit țara. Călin Georgescu: „Eu acolo, voi aici”

Perdantul scrutinului prezidențial din decembrie 2024, Călin Georgescu, a...

Consilierul județean Cornel Moise (PMP), validat de instanță

Tribunalul Prahova a admis, miercuri, cererea de validare a...

Elena Lasconi, reacție după ce Coaliția a stabilit data alegerilor

Președinta USR, Elena Lasconi, a reacționat dur, într-o postare...

Coaliția a decis data alegerilor prezidențiale. Românii, invitați la urne în luna mai

Liderii Coaliției de guvernare au stabilit, miercuri seară, că...