Un bărbat din Dolj a fost reținut pentru 24 de ore după ce a omorât un câine fără stăpân care a pătruns în curtea lui. Animalul a fost bătut până a murit.
- Publicitate -
Cazul a fost semnalat la Poliția Județului Dolj, iar polițiștii care s-au deplasat la fața locului au confirmat incidentul.
Un bărbat în vârstă de 36 de ani ar fi surprins, joi, un câine fără stăpân în curtea sa și l-a lovit, fapt care a condus la decesul animalului.
- Publicitate -
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore pentru săvârșirea infracțiunii de uciderea animalelor, cu intenție, fără drept, potrivit digi24.ro.
