Un copil în vârstă de 15 ani din Timiș, dat dispărut zilele trecute, ar fi fost ucis și îngropat în curtea unei locuințe din Timiș. Suspecții sunt trei prieteni ai victimei, cu vârste de 13, 15 și 21 de ani care au fost deja reținuți. Calitatea acestora în dosar urmează să fie stabilită.
Polițiștii sunt în curtea locuinței din județul Timiș în această dimineață și fac săpături pentru recuperarea cadavrului.
Potrivit opiniatimisoarei.ro, Alin Mario Berinde a fost dat dispărut marți de către familie. Băiatul plecase de acasă luni cu trotineta și nu s-a mai întors. A doua zi, mama a anunțat autoritățile.
În urma cercetărilor, polițiștii au găsit ghetele adolescentului și mai apoi trotineta ascunse într-o zonă acoperită cu vegetație. La scurt timp, au descoperit că trupul neînsuflețit al băiatului a fost îngropat în curtea unei case din localitatea Cenei, județul Timiș.
Din primele date, copilul ar fi fost înjunghiat mortal cu un cuțit pe stradă, în fața casei amicului său de 13 ani. Apoi cărat în grădina din spatele locuinței, unde băieții au săpat o groapă si au așezat cadavrul.
