- Publicitate -

Șoșoacă – Rafila, schimb de replici la Antena 3: Sunt mai inteligentă ca alții / Absolut, se vede de la distanță!

Medicul Alexandru Rafila, deputat PSD, şi Diana Şoşoacă, avocat şi proaspăt senator AUR, au avut un schimb de replici spumos miercuri seara, la Antena 3, pe tema testărilor pentru depistarea coronavirusului.

Totul a început când Șoșoacă a afirmat că a văzut pe mai multe foi de analiză ale unor persoane testate pentru COVID faptul că mai multe centre de recoltare care fac testul RT-PCR nu ar fi acreditate RENAR.

- Publicitate -

Cel puţin, susţine Şoşoacă, aşa ar scrie în josul paginii, cu litere mici, „activitate de recoltare neacreditată RENAR”. Principala activitate a RENAR este acreditarea laboratoarelor de analize umane.

Rafila: Recoltarea analizelor nu se poate acredita, ci laboratorul

- Publicitate -

În replică, medicul Rafila a explicat că activităţile de recoltare a analizelor nu se pot acredita, ci doar laboratoarele, pentru că acestea din urmă nu-și pot asuma răspunderea pentru un procedeu pe care nu l-au făcut ele. „Recoltările depind de cine le realizează”, a adăugat medicul.

În context, Rafila a spus: „eu vă dezamăgesc. Dacă testul a ieşit pozitiv înseamnă că a fost recoltat corect. Riscul este doar ca el să nu fie recoltat bine”.

Diana Şoşoacă, în dezacord cu el, a intervenit: „Şi dacă era negativ era recoltat incorect?”.

- Publicitate -

Alexandru Rafila: Doamna senator, mă lăsați să vorbesc?

Diana Șoșoacă: Vă pot adresa o întrebare, totuşi.

Alexandru Rafila: Dumneavoastră aveţi întrebari în cascadă.

- Publicitate -

Citește continuarea pe antena3.ro

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -