- Publicitate -

Ordonanța militară 4. Primăriile, obligate să monteze la blocuri dispozitive cu soluții dezinfectante

Ministrul MAI,  Marcel Vela, a anunțat astăzi o nouă ordonanță militară.

Una dintre prevederi obligă primăriile să ia o serie de măsuri la blocurile de locuit începând din 31 martie

- Publicitate -

Astfel, pentru a proteja cetățenii care locuiesc în blocurile din zone aglomerate, primăriile trebuie să monteze dispozitive cu soluții dezinfectante la toate intrările în imobile.

Mai mult, se vor efectua periodic activități de dezinfecție în scări, lifturi, spații comune.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -