Miercuri, 12 ianuarie, în Foayerul Teatrului Toma Caragiu din Ploieşti, ora 18, va avea loc vernisajul expoziţiei fotografice “Jurnal de Călătorie”. Autorii ei, Oana şi Arthur Zafiriadis, Ioan Mihai Cochinescu, Cătălina Negoiţă, Florin Nicolescu, Şerban Tămaşanu, Paul Bogdan Nicolescu şi Ştefan Chirobocea vă vor invita la o “plimbare” , prezentându-vă locuri vizitate de ei, atât în ţară, cât şi peste hotare, în mari capitale europene (Praga, Viena, Londra şi Paris), în fascinanta Elveţie, dar şi în zone exotice, precum Marocul şi India şi vă vor împărtăşi din trăirile lor asupra oamenilor, obiceiurilor şi tradiţiilor, istoriilor şi culturilor, arhitecturii şi infrastructurii etc. Expoziţia poate fi vizitată zilnic în perioada 12 ianuarie -1 februarie 2011, între orele 11.00 si 17.00.
- Publicitate -
Expoziţie foto la Teatrul Toma Caragiu din Ploieşti
- Publicitate -
Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.
Sondaj Observatorul Prahovean
- Publicitate -
Provocarea Observatorul Prahovean
- Publicitate -
- Publicitate -
