Cum sună un început de martie în capitala civilizației elene? Superb, nu? Pentru cei care își doresc un cadou de Moș Crăciun pe care să-l valorifice de Ziua Femeii, propunem un bilet de avion în perioada 1 – 8 martie 2023. Prețul este de doar 198 de lei, dus-întors, cu toate taxele incluse și bagaj mic de mână la Wizz Air.
Avantaje: Atena este un oraș care merită vizitat indiferent de perioadă. Poate o săptămână pentru un city-break pare cam mult, dat Atena poate fi văzută în 3-4 zile și, în celelalte, se poate opta pentru excursiile de o zi la Templul lui Apollo de la Delphi sau la Capul Sounion.
În plus, la Atena nu ai cum să te plictisești. Străzile pitorești, grecii prietenoși și mâncarea bună fac deliciul oricărei excursii în acest oraș.
Un alt avantaj în constituie orarul de zbor mai mult decât bun pentru oricine. Plecarea este la ora 14.30 iar la întoarcere aeronava decolează la 16.30.
Citește continuarea pe www.vacanta-ta.ro.