- Publicitate -

Vești bune – Spitalul din Urlați se va redeschide

spitalul-urlatiÎn urma discuțiilor pe care administrația locală le-a purtat, săptămâna trecută, cu reprezentanții Ministerului Sănătății s-a decis redeschiderea Centrului de Sănătate Urlați într-o formulă provizorie.

- Publicitate -

”Am reușit să convigem ministerul și vom da drumul la o secție de ambulatoriu cu spitalizare pe timp de zi și un centru de primiri urgențe. De asemenea, vom instaura gardă de permamență și o secție de îngrijire pentru bătrâni la domiciliu”, ne-a declarat Marian Măchițescu, primarul orașului Urlați. Toate aceste sevicii vor fi disponibile, ce mai probabil, imediat după Sărbătorile Pascale.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -