- Publicitate -

Proiect antiviolenţă

proiect-antiviolentaIeri, la Şcoala cu clasele I-VIII „Profesor Nicolae Simache”, din Ploieşti, a fost lansat proiectul „De la violenţă la sportivitate”, iniţiat de Secţia 6 de Poliţie. Campania are ca scop prevenirea actelor de violenţă în unităţile de învăţământ.

- Publicitate -

Lansarea proiectului împotriva violenţei în unităţile de învăţământ a reunit, ieri, la şcoala „Profesor Nicolae Simache” din Ploieşti, reprezentanţi ai Poliţiei Municipale, ai Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, dar şi mulţi susţinători ai campaniei. Leonard Doroftei şi Mădălin Tănase sunt cei doi campioni  care au venit să susţină campania de promovare sportului şi de prevenire a violenţei în şcoli. Ei au povestit cum au reuşit să renunţe la agresivitatea necontrolată şi să îşi canalizeze energia constructiv. Mădălin Tănase a povestit că alegerea nu este uşoară, dar se merită să te dedici unui sport. Potrivit statisticilor prezentate de reprezentanţii Poliţiei, în judeţ au fost înregistrate 11 infracţiuni în şcoli sau în apropierea lor. 15 dintre ele au avut ca agresori elevi, iar în 12 situaţii victimele au fost din rândruile şcolarilor.

Sursa: Știrile Alpha TV Ploiești

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -