- Publicitate -

Au furat gardul ca să-l vândă la fier vechi

O patrulă de siguranţă publică din cadrul Poliţiei oraşului Boldeşti-Scăeni a depistat ieri patru persoane care se deplasau pe raza localităţii cu o căruţă încărcată cu panouri metalice.
Pentru că suspecţii nu au putut justifica provenienţa panourilor respective, poliţiştii au demarat cercetările, stabilind faptul că cei patru le sustrăseseră din gardul ce împrejmuia un teren amplasat pe o stradă din localitate. O. Marius, P. Elfian, S. Chihlimbar şi G. Fulgerică, toţi domiciliaţi în localitate, furaseră panourile cu intenţia de a le comercializa la un centru de colectare a materialelor reciclabile. Panourile au fost înapoiate păgubaşului, iar suspecţilor le-au fost întocmite dosare penale pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat.

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -