- Publicitate -

Coloane uriașe de mașini pe DN 1, Valea Prahovei

Așa cum era de așteptat, în perioada sărbătorilor de iarnă, DN 1 se transformă într-o uriașă parcare în stațiunile de pe Valea Prahovei.

Așa se întâmplă și marți, 30 decembrie, când, potrivit Centrului INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române sunt valori de trafic ridicate pe DN 1 Ploiești – Brașov.

La această oră  (11:30) se circulă în coloană între localitățile Breaza de Jos și Comarnic, pe sensul dinspre București către Brașov.

De asemenea, este semnalată aglomerație și pe raza stațiunilor Bușteni, Azuga și Predeal, pe ambele sensuri de deplasare.

Potrivit aplicației waze, un drum Ploiești-Brașov durează 2 ore și 52 de minute pe ruta Cheia-Săcele, respectiv 3 ore și 22 de minute pe ruta Bușteni-Predeal.

În condiții normale, distanța ar trebui parcursă în mai puțin de două ore.

Citește și Când va fi gata autostrada Ploiești – Brașov. Ce spune șeful CNIR

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

1 COMENTARIU

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi