Trei persoane au fost transportate la spital, marți după-amiază, în urma unui accident care s-a produs pe DJ 721, în localitatea Văcărești din Dâmbovița. În evenimentul rutier a fost implicată și o șoferiță din Prahova.
Polițiștii din cadrul Biroului Rutier au fost sesizați, potrivit IPJ Dâmbovița, cu privire la producerea unui accident rutier pe raza localității Văcărești.
„Din cercetările preliminare, polițiștii au stabilit faptul că o femeie, de 71 de ani, din Văcărești, în timp conducea un autoturism pe DJ 721, în localitatea Văcărești, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism condus de o femeie, de 43 de ani, din județul Prahova.
În urma accidentului, șoferița de 43 de ani și două pasagere din același autoturism, în vârstă de 13 și 18 ani au fost rănite, fiind transportate la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale”, a precizat IPJ Dâmbovița.
Polițiștii continuă verificările în vederea stabilirii tuturor împrejurărilor producerii accidentului rutier.
