- Publicitate -

O femeie din Prahova a violat copilul de care avea grijă

O femeie din Prahova a fost arestată preventiv pentru 30 de zile fiind acuzată, printre altele, de viol asupra unui minor.

UPDATE: Femeia ar fi locuit o scurtă perioadă, fără forme legale, în orașul Comarnic. Aceasta ar fi de fel din Bușteni.

- Publicitate -

Articol inițial

Copilul se afla în grija femeii care l-a abuzat sexual, iar totul s-ar fi întâmplat la începutul lunii martie a acestui an. Fapta s-ar fi petrecut în orașul Bușteni.

Instanța de judecată a dispus arestarea preventivă a femeii, fiind cercetată pentru infracțiunile de viol săvârșit asupra unui minor, rele tratamente aplicate minorului și două infracțiuni de corupe sexuală a minorilor, pentru o perioadă de 30 de zile.

- Publicitate -

Măsura arestului preventiv se aplică începând cu data de 6 martie până la data 4 aprilie, inclusiv.

Instanța a mai dispus sesizarea DGASPC Prahova cu privire la luarea măsurilor legale de ocrotirea a copilului aflat în întreținerea inculpatei.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -