- Publicitate -

Moartea lui Alex a șocat comunitatea câmpineană. „Drifturile și liniuțele ne omoară copiii!”

Întreaga comunitate din Câmpina îl plânge pe Alex, băiatul ucis pe trecerea de pietoni de către o șoferiță imprudentă. Oamenii cer dreptate. Și mai cer ceva. Vor ca autoritățile să ia măsuri pentru ca astfel de evenimente tragice să nu se mai întâmple.

Moartea lui Alexandru Paul Dragomir a șocat un întreg municipiu. Băiatul de doar 17 ani a fost, pur și simplu, spulberat pe trecerea de pietoni de către o șoferiță de 22 de ani care, potrivit martorilor, circula cu o viteză amețitoare, peste 100 km/ h, în oraș.

- Publicitate -

Citește și: Cine este victima accidentului mortal din Câmpina. Imagini surprinse de o cameră de bord (VIDEO)

Câmpinenii cer limitatoare de viteză, cer ca semafoarele să fie funcționale non stop, iar reprezentanții Poliției să intensifice controalele, mai ales pe timpul nopții. Oamenii spun că nu se mai simt în siguranță, iar acest caz înfiorător ar trebui să tragă multe semnale de alarmă în rândul autorităților statului, mai ales Poliției.

- Publicitate -

„Drifturile și întrecerile de mașini se petrec de atâta timp în orașul ăsta, noaptea, și nimeni nu face nimic. Ne mor copiii. Sunt cartiere întregi unde, imediat ce se lasă seara, apar  șoferii teribiliști, oameni fără creier, care se întrec în drifturi și liniuțe. De asta se ajunge la astfel de tragedii. Mori cu dreptatea în mână! Odihnă veșnică lui Paul, iar părinților multă putere fizică și sufletească!” este sinteza sutelor de mesaje postate după moartea lui Alex. 

Citește și: Cum s-a produs accidentul mortal din Câmpina. Un copil de 17 ani a fost lovit pe o trecere de pietoni

În semn de omagiu adus lui Alex, locul în care, aseară, s-a produs tragedia, a fost transformat într-un altar de flori și lumânări.

 

 

Citește și:

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Cum ți se pare subiectul?

- Publicitate -
- Publicitate -

Sondajul Observatorul Prahovean

Provocarea Observatorul Prahovean

Voxpublica

Cine-i face dreptate lui Paul, tânărul ucis pe trecerea de pietoni din Câmpina?

În 2022, Paul Dragomir, un adolescent din Câmpina, era...

Tu primești pensie specială, ca să îți faci meseria pentru care ai oricum salariu?

Halucinanta plângere penală formulată de CSM împotriva vicepremierului Oana...

Ce cap de lup dacic i-a dat în gură Dragnea lui Grindeanu

Astăzi, mare congres mare la PSD. Candidat unic la...
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -