- Publicitate -

Percheziții în această dimineață la mai mulți hoți din Ploiești

Miercuri dimineață, în Ploiești au loc mai multe percheziții la persoane bănuite de furt calificat. Trei persoane vor fi aduse la sediul unității de poliție, în vederea audierii. Prejudiciul cauzat este de aproximativ 8.000 de lei.

Comunicatul IPJ Prahova:

În această dimineață, polițiștii Secției nr.1 de Poliție Ploiești, din cadrul Poliției Municipiului Ploiești,  pun în executare 4 mandate de percheziție domiciliară, în municipiul Ploiești, la domiciliile unor persoane bănuite de furt calificat.

Citește și Percheziții în Prahova la persoane bănuite de violare de domiciliu, loviri sau alte violențe

Trei persoane vor fi aduse la sediul unității de poliție, în vederea audierii. Prejudiciul cauzat este de aproximativ 8.000 de lei.

Activitățile beneficiază de sprijinul polițiștilor din cadrul Serviciului pentru Acțiuni Speciale Prahova.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Aproape 300 de arbori uscați pe DN 1D, în Prahova. Instituțiile se notifică, pericolul rămâne

Observatorul Prahovean continuă să atragă atenția asupra unui pericol...

Protest la Uzina Mecanică Plopeni. Angajații amenință cu oprirea activității [FOTO-VIDEO]

Aproximativ 100 de persoane protestează luni dimineață, 27 iulie...

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi