- Publicitate -

Rafinăria Petrotel Lukoil a dotat Școala Ion Grigorescu din Ploiești cu o tablă inteligentă mobilă

Elevii școlii Ion Grigorescu din Ploiești beneficiază de o tablă inteligentă mobilă, dăruită de Rafinaria Petrotel-Lukoil.

”Mulțumim pentru grijă și generozitate” este mesajul cadrelor didactice.

Reamintim că aceasta nu este singura școală din Prahova unde rafinăria Petrotel Lukoil s-a implicat pentru digitalizarea procesului de învățământ.

În toamna anului trecut, Școala Gimnazială Podenii Noi a participat la un concurs de proiecte organizat de rafinăria Petotel Lukoil din Ploiești.

Este vorba de Concursul Proiectelor Sociale Și Culturale ale PAO LUKOIL, care susține, printre altele și domeniul educației, prin achiziția de produse software și tehnologii educaționale.

În urma câștigării și implementării acestui proiect, elevii  beneficiază începând din această lună de două table inteligente.

Detalii aici: Table inteligente pentru elevii din Podenii Noi printr-un proiect susținut de Petrotel Lukoil

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi