- Publicitate -

Accident cu trei autoturisme pe DN1A, în Blejoi. Trafic dirijat

Accidentul s-a produs sâmbătă, 31 mai a.c, pe Drumul Național 1A, în Blejoi. Din primele cercetări a reieșit faptul că un bărbat de 36 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe strada Muzicanți, ar fi pătruns în intersecția cu DN 1A și ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de o femeie de 49 de ani.

Conform IPJ Prahov, în urma impactului, cel de-al doilea autoturism a fost proiectat într-un al treilea vehicul, condus de un bărbat de 64 de ani.

- Publicitate -

Accidentul s-a soldat cu rănirea conducătoarei auto, care a fost transportată la o unitate medicală pentru acordarea îngrijirilor de specialitate.

Toți conducătorii auto implicați au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

- Publicitate -

Traficul rutier în zonă este dirijat de către polițiștii rutieri pentru prevenirea altor evenimente.

Cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Trei tineri din Ploiești au creat „Senior Safe”, semnul care cere răbdare față de șoferii vârstnici

Marius Zinveliu, Ana Militaru și Marian Brănoiu, trei antreprenori...

Sistemul antigrindină din Prahova, fără autorizație de mediu? Autoritățile: „Nu era necesară”

Activitățile specifice sistemului antigrindină, constând în intervenții active în...

Invazie de castori în Prahova! Pădurile de pe malurile apelor, distruse de cele mai mari rozătoare

O adevărată invazie de castori a fost semnalată în...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -