- Publicitate -

Accident în lanț, cu șapte mașini, pe autostrada A1

Un accident rutier în lanț, s-a produs, în această dimineață, pe autostrada A1, la doi kilometri înainte de Vama Nădlac II. În coliziune au fost implicate şapte autoturisme, iar două persoane au fost rănite. Cel mai probabil, accidentul s-a produs din cauza ceții. FOTO la finalul textului.

Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Arad, citat de Pro TV, accidentul a avut loc pe sensul de mers spre frontieră.

- Publicitate -

„În urma accidentului în care au fost implicate şapte autovehicule au rezultat două victime conştiente, cooperante, neîncarcerate. Este vorba despre o femeie în vârstă de aproximativ 47 de ani şi un bărbat în vârstă de aproximativ 37 de ani. În aceste momente, cele două persoane sunt evaluate medical de către echipajul Serviciului de Ambulanţă Judeţean”, a transmis ISU.

Traficul este complet blocat pe sensul de mers spre frontieră.

- Publicitate -

În zona producerii accidentului este semnalată ceaţă şi vizibilitate redusă.

Reamintim că, în această dimineață, patru persoane au fost rănite în urma unui accident rutier petrecut pe un drum județean din Prahova.

Din primele verificări efectuate de polițiști la fața locului a ereieșit faptul că o femeie de 69 de ani, în timp ce conducea un autoturism, din direcția Vălenii de Munte către Buzău, la un moment dat, ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de un bărbat de 56 de ani.

- Publicitate -

Surse apropiate anchetatorilor susțin că femeii i s-ar fi făcut rău la volan și a intrat pe contrasens, lovind un autoturism condus regulamentar.

În urma coliziunii, atât cei doi conducători auto, cât și ceilalți doi pasageri, de 51, respectiv 54 de ani, care se aflau în autoturismul condus de bărbat, au fost răniți. (Detalii AICI)

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Povestea lui Iulius Iancu, antreprenorul care a transformat cafeaua la nisip în spectacolul Turkish Barista Events

Pentru Iulius Iancu, antreprenorul care deține Turkish Barista Events,...

Cum se vede Ploieștiul de sus. Un zbor deasupra orașului, în 2026

La Aerodromul Strejnic, cerul nu e limita, e doar...

Topul cartierelor din Ploiești. Care este cel mai ieftin, unde merită să locuiești [Analiză]

Orașul Ploiești s-a dezvoltat mult în ultimii ani, mai...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -