- Publicitate -

Accident pe DJ 101F, la Ciupelnița. Pieton lovit de un auto

Accidentul rutier s-a produs, luni, pe DJ 101 F, pe raza localității Ciupelnița, după ce un conducător auto, în vârstă de 31 de ani, a lovit cu mașina un pieton, în vârstă de 30 de ani.

La fața locului s-au deplasat echipaje ale Poliției și ale Serviciului de Ambulanță Județean Prahova.

Potrivit primelor date, accidentul rutier s-a produs pe DJ 101F, pe raza satului Ciupelnița, comuna Dumbrava.

În accident a fost implicat un conducător auto în vârstă de 31 de ani și un pieton în vârstă de 30 de ani. Pietonul a fost acroșat de mașină în afara părții carosabile.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. Pietonul a fost transportat la spital.

„Cercetările continuă pentru stabilirea cauzelor producerii evenimentului”, a precizat IJP Prahova, care a anunțat că nu sunt probleme de trafic în zona accidentului.

Foto cu caracter ilustrativ

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

„Am fost la Nibiru și mi-a plăcut”. Cum arată satul de vacanță al lui Selly

Nibiru, proiectul de divertisment dezvoltat de Selly pe litoralul...

O absolventă din Ploiești a contestat nota 8,35 și a primit 5,70 la Bac. Explicațiile ISJ Prahova

Inspectoratul Școlar Județean Prahova susține că nu au existat...

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi