Animalele lăsate nesupravegheata în apropierea drumurilor sunt un real pericol pentru șoferi și ceilalți participanți la trafic.
Vineri seara un șofer în vârstă de 24 de ani a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Ploiești după ce a intrat într-un cal lăsat liber.
- Publicitate -
Accidentul s-a produs în jurul orei 21.45 pe DC 58, între localitățile Pleașa și Bucov.
Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate toate împrejurările și circumstanțele care au dus la producerea accidentului.
- Publicitate -
