- Publicitate -

Deputatul de Prahova, Andrei Lupu, a plecat din Reper și va candida din partea partidului DREPT

La alegerile parlamentare de la 1 decembrie, Partidul Reper fondat de fostul premier Dacian Cioloș, va avea în Prahova exclusiv candidați de la alte formațiuni politice.

Printre aceștia se numără și membrii Mișcării Noi, Ploieștenii, partid local care l-a susținut la alegerile din 9 iunie pe actualul primar al Ploieștiului, Mihai Polițeanu.

- Publicitate -

Singurul deputat Reper de Prahova, Andrei Lupu, a părăsit formațiunea condusă acum de Ramona Strugariu și Dragoș Pîslaru și va candida din partea partidului DREPT la Camera Deputaților, în București.

”Am luat această decizie după ce candidatura mea a fost invalidată de conducerea partidului Reper” a explicat, pentru Observatorul Prahovean, deputatul Andrei Lupu.

Citește și Mihai Polițeanu speră la o majoritate fără PSD și PNL. Un singur post de viceprimar este negociabil

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -