Răsturnare de situație în ceea ce privește candidații la alegerile locale 2012 din Prahova. Un primar PDL cu vechime în partid va candida pe listele opoziției.
- Publicitate -
Este vorba de Veronica Ioniță, primarul PDL al comunei Gorgota, care va candida la alegerile locale de anul acesta pe listele USL din partea PNL Prahova. Veronica Ioniță se află la al doilea mandat în cadrul Primăriei Gorgota, ambele câștigându-le pe listele Partidului Democrat Liberal. De asemenea, primarul comunei Gorgota este și liderul Organizației de Femei din cadrul PDL Prahova. Veronica Ioniță este, de profesie, cadrul didactic. Trecerea de la PDL la PNL este anunțată și în conferința de presă care are loc la această oră.
