Primele 10 autobuze noi din lotul de 50, comandate de Primăria Ploiești, au sosit astăzi în oraș. Recepția acestora a avut loc la orele 16.00, în parcarea sediului Primăriei Ploiești.
Autobuzele sunt dotate cu rampe pentru persoanele cu handicap, câte trei uși duble, podea joasă, aer condiționat și încălzire pe timp de iarnă și multe altele.
- Publicitate -
Printre dotări se află și un sistem multimedia de interior. Cum o astfel de investiție trebuie să fie și securizată sau să permită depistarea răufăcătorilor în timp util, autobuzele sunt dotate și cu șapte camere video, de interior și exterior, fiecare.
Vezi mai jos imagini transmise LIVE de reporterii Observatorulph.ro de la fața locului dar și fotografii cu cele 10 autobuze.
- Publicitate -






