Consilierii locali sunt convocați luni, 11 mai, într-o ședință extraordinară, pentru adoptarea bugetului Municipiului Ploiești pe anul în curs.
- Publicitate -
În acest context, Observatorul Prahovean lansează un sondaj de opinie cu privire la problemele identificate de cititori care ar trebui să fie rezolvate, cu prioritate, de actuala administrație.
Așadar, vă invităm să răspundeți la întrebarea Care este cea mai urgentă problemă care trebuie rezolvată în Ploiești? cu una dintre variantele de mai jos:
- Publicitate -

Sondaj facut degeaba. toate masurile enumerate sunt in mod normal obligatorii pentru orice administratie. Daca activitatea edililor se rezuma doar la astea, e degeaba!
Exact.
+ poluarea
„PLEBICISTUL„ cum zicea Trahanache !
Consultarea reală a cetățenilor, pe modelul referendumului, prin buletine ce se pot depune în locuri amenajate de primărie. Cheltuielile NU SUNT URIAȘE, pot substitui niscai paranghelii și ”tăieri de moț” din centrul municipiului sau de pe Bulevardul Castanilor.
POLUAREA….este PRIMA PRIMA PROBLEMA DE REZOLVAT
NE AFECTEAZA SANATATEA…
FARA AER NU PUTEM TRAI…deja sunt boli care se agravează din cauza poluării din PLOIESTI( începând de la copii….pana la bătrânii care nu mai pot respira)
educatia ?
la scoala Bassarabescu, in cartierul 9 mai, se invata in 3 schimburi .. nu va intereseaza
sanatatea ? spitalul de pediatrie este depasit de vremuri, iar de spitalul Schuller nu mai zic (cladirile au 110 ani)
ele nu au avut loc in sondaj
Va multumim pentru sugestii, le-am introdus in sondaj