- Publicitate -

Cum va fi recuperată ziua liberă de 2 decembrie la Primăria Ploiești

Angajații Primăriei Ploiești, la fel ca tot personalul din instituțiile publice, vor beneficia de o zi în plus liberă, pe 2 decembrie. Ziua va fi recuperată însă până la sfârșitul anului.

Recuperarea zilei de 2 decembrie 2022 stabilită ca zi liberă se va efectua prin prelungirea timpului de lucru cu 30 minute în perioada 05.12.2022 – 20.12.2022 pentru salariații din cadrul aparatului de specialitate al primarului și a instituțiilor publice din subordinea Consiliului Local al Municipiului Ploiești. Cel puțin așa prevede o dispoziție emisă la Ploiești.

- Publicitate -

Salariații, conform dispoziției, au posibilitatea recuperării zilei de 2 decembrie 2022 stabilită ca zi liberă, cu o zi de concediu de odihnă aferent anului 2022 sau 2021, pe baza solicitării scrise.

Citește și: Lista persoanelor care vor primi o locuință socială la Ploiești. Actele necesare pentru încheierea contractelor de închiriere – PROIECT

Reamintim faptul că angajații din instituțiile publice au parte de o nouă mini-vacanță, după ce guvernul a aprobat ca și ziua de 2 decembrie să fie liberă, astfel încât să se facă punte cu zilele libere de 30 noiembrie, 1 decembrie cu weekend-ul.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -