Poliţiştii Biroului Rutier Ploieşti, împreună cu inspectorii A.R.R. Prahova, R.A.R. Prahova şi O.P.C. Prahova, i-au verificat ieri pe taximetriştii din Ploieşti. Pentru neregulile constatate au fost aplicate 33 de sancţiuni contravenţionale taximetriştilor care nu au respectat prevederile legale, 6 sancţiuni contravenţionale fiind aplicate operatorilor de transport taxi. Valoarea sancţiuinilor aplicate a fost de 13.544 lei, totodată fiind reţinute 3 certificate de înmatriculare auto.Printre cei amendaţi s-a numărat şi D. Valentin, care a fost depistat efectuând transport rutier de persoane în regim taxi, fără a avea afişat tariful de călătorie şi fără a deţine atestat profesional pentru a efectua activităţi de taximetrie. Pentru aceste abateri, D. Valentin a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 1.500 lei.
- Publicitate -
Taximetriştii din Ploieşti, amendaţi de poliţişti
- Publicitate -
Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.
Sondaj Observatorul Prahovean
- Publicitate -
Provocarea Observatorul Prahovean
- Publicitate -
- Publicitate -
