Poliția Locală Ploiești va avea un nou director. Este vorba de Carmen Gheorghe, care ocupă în prezent funcția de director al Poliției Locale Câmpina.
Carmen Gheorghe a mai fost șef al Poliției Locale Ploiești până în 2009, în februarie 2010 ajungând la Câmpina, după un conflict cu fostul primar al ploieștiului, Andrei Volosevici. Contactată de observatorulph.ro, Carmen Gheorghe nu a comentat informația, însă nici nu a negat-o. Cel mai probabil, aceasta va ocupa postul de director al Poliției Locale Ploiești începând din 1 aprilie. Funcția a rămas vacantă după ce fostul primar, Iulian Bădescu, l-a retrogradat pe Cristinel Toader, șeful instituției, pe postul de director adjunct. Decizia a fost luată după ce observatorulph.ro și stopinfractori.ro au dezvăluit că Toader nu avea studiile necesare pentru ocuparea postului.
- Publicitate -
