- Publicitate -

Dalkia a cerut scumpirea căldurii la Ploieşti! Dovada ascunsă de primărie

În timp ce se face că cercetează cauza costurilor uriaşe de întreţinere, după ce a eliminat subvenţia la gigacalorie pentru populaţie, conducerea Primăriei Ploieşti ascunde un document important. Este vorba de cererea prin care Dalkia a cerut majorarea tarifului la gigacalorie, de la de la 231 de lei, cât este în prezent, la 260 de lei!

În lipsa oricăror informaţii furnizate de Primăria Ploieşti pe această temă, observatorulph.ro a procurat dovada că Dalkia a solicitat deja majorarea cu 13% a tarifului la căldură şi apă caldă. Este vorba de un document remis redacţiei noastre de ANRSC, care confirmă că Dalkia a depus o solicitare de majorare a tarifelor în luna decembrie, care se află acum în analiză.

- Publicitate -

Observatorulph.ro a iniţiat campania NU SCUMPIŢI, DIN NOU, CĂLDURA PLOIEŞTENILOR! prin care solicită conducerii Primăriei Ploieşti şi consilierilor locali să nu aprobe majorarea tarifelor la gigacalorie din cauza creşterii insuportabile a facturilor de întreţinere!

Adresa prin care ANRSC confirmă solicitarea Dalkia de majorare a gigacaloriei

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -