- Publicitate -

Concurs pentru postul de manager la Spitalul Județean

Reprezentanții Consiliului Județean Prahova au anunțat că astăzi au fost demarate procedurile pentru organizarea concursului în vederea ocupării postului de manager al unității medicale.

Consiliul de Administrație al Spitalului Județean Ploiești a avizat demararea procedurilor în vederea desfășurării concursului pentru ocuparea postului de manager. „În prezent managementul interimar al Spitalului Judeţean de Urgenţă Ploieşti este asigurat de dr. Puşcariu Florin, medic primar chirurgie generală”, se precizează într-un comunicat al CJ Prahova. Funcția a devenit vacantă după ce Adrian Strâmbeanu a cerut încetarea contractului de management, prin acordul părților, în plin scandal legat de controlul efectuat de reprezentanți ai Ministerului Sănătății, în frunte cu secretarul de stat Raed Arafat, după ce un medic a reclamat condițiile din unitatea medicală.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -