Două persoane au fost găsite moarte într-o locuință din Făgăraș. Autoritățile au transmis că imobilul nu era racordat la energie și gaze. Este posibil ca cei doi să fi murit de frig.
- Publicitate -
Potrivit IPJ Brașov, echipa operativă a constatat că în interiorul imobilului, se aflau două persoane decedate, respectiv un bărbat de 60 de ani şi o femeie de 64 de ani.
Pe trupurile neînsuflețite nu au fost identificate urme de violență. Spațiul de locuit nu era racordat la rețeaua electrică și de gaze.
- Publicitate -
Poliţiştii continua cercetările în cadrul unui dosar penal, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Făgăraş.
