- Publicitate -

Elevele de 10 la BAC, premiate de Primăria Ploiești cu 1000 de lei

Primăria Ploiești le-a premiat astăzi pe cele trei eleve din Municipiu care au obținut media 10 la examenul național de Bacalaureat.

Este vorba de Cîrstea Alexandra Gabriela – Colegiul Național “I.L. Caragiale” Ploiești, Popescu Daria Maria – Colegiul Național “Mihai Viteazul” Ploiești și Neagu Eliza Georgiana – Colegiul Național “Alexandru Ioan Cuza”.

- Publicitate -

Tinerele au primit diplome de excelență și premii în bani, în cuantum de 1000 lei pentru fiecare dintre acestea.

Reamintim că, în total au fost patru medii de zece la  BAC 2025 în Prahova. Pe lângă cele trei eleve din Ploiești, a obținut această performanță și o absolventă a Colegiului Național  „Nicolae Grigorescu„ din Câmpina.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

2 COMENTARII

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -