Când spui „parchează tu, e simplu”, există posibilitatea ca realitatea să îți dea cu virajul peste nas.
După ce săptămâna trecută colegii noștri ne-au arătat într-o notă amuzantă importanța celor șapte ani de acasă, astăzi revin cu un nou video.
- Publicitate -
O situație comună și multe momente… neașteptate. Nu ne propunem să demonstrăm nimic, nici să dăm vina pe cineva, doar să ne amuzăm pe marginea unei situații în care oricine poate ajunge.

Dincolo de zâmbete, contextul local se complică. În plin sezon estival, cu străzi sufocate de mașini și trotuare ocupate, vine o propunere fermă din partea lui Mihai Polițeanu (independent :))): introducerea taxei pentru parcările publice în Ploiești.
Argumentul?
„Nu putem continua cu parcarea gratuită peste tot, în orice condiții. E nevoie de reguli clare și de descurajarea ocupării abuzive a spațiilor.”
În acest context, videoclipul din parcare devine mai mult decât o glumă de Facebook: e o oglindă a unei realități urbane. Mașini multe, locuri puține, abilități variabile și nervi pe măsură.
Și atunci apare întrebarea:
Dacă e greu și când e gratis, cum va fi când va costa?