- Publicitate -

Mesajul emoționant al geamănului supraviețuitor din incendiul de la Ferma Dacilor ”M-aţi lăsat singur cu mama, o să am grija de ea”

Matei Ene, adolescentul de 16 ani care a reușit să iasă la timp din pensiunea Ferma Dacilor înainte ca aceasta să se transforme în scrum, a postat pe Facebook un mesaj emoționant.

Matei şi-a pierdut tatăl şi doi fraţi, unul dintre ei fiindu-i geamăn.

Adolescentul a suferit arsuri la nivelul mâinilor, fiind internat acum într-un spital din București.

El și mama sa sunt singurii membri ai familiei Ene care au supraviețuit tragediei de la Tohani.

Matei a postat ieri un mesaj emoţionant pe reţelele de socializare:

”Tata, ai fost eroul meu, eşti exemplu meu în viaţă, nu îmi vine să cred ca ai plecat aşa repede din viaţa mea, nu îmi văd viaţa fără tine. Petru, te iubesc nespus de mult, eşti frăţiorul meu şi mereu vei fi, eşti puterea mea şi sufletul meu. Luca, eşti geamănul meu, te iubesc cel mai mult, o parte din mine a murit odată cu tine, ţi-am zis sa vii după mine, nu înţeleg de ce te-ai oprit… M-aţi lăsat singur cu mama, o să am grija de ea, vă promit. Sunteţi familia mea şi va iubesc infinit, mi-aș fi dat viaţa pentru voi. Drum lin către ceruri îngerii mei!”.

Tatăl lui Matei a murit încercând să îşi salveze doi dintre fii din incendiu, fiind singura persoană dispărută în urma incendiului care nu a fost identificată până acum.

Tragedia s-a soldat cu șapte morți, inclusiv copii, doi răniți, o persoană fiind încă dispărută.

Citește și Mesajul postat pe pagina de Facebook a Fermei Dacilor. ”În aceste momente avem nevoie de o rugăciune pentru a ne îngropa copiii și prietenii apropiați”

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Let us know you are human:


Sondaj Observatorul Prahovean

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

Știri noi