Un cititor ne-a trimis imagini cu aglomerația de la centrul de vaccinare Mediurg din Ploiești. Zeci de persoane s-au înghesuit încă de la prima oră a zilei să se vaccineze anti-covid din cauza restricțiilor. Vezi la final și lista centrelor de vaccinare din Prahova.
De astăzi, certificatul verde este obligatoriu pentru accesul în instituțiile publice și magazine, cu excepția celor alimentare.
- Publicitate -
Pentru a intra în posesia documentului, trebuie să fii vaccinat, să fi trecut prin boală în ultimele șase luni sau să ai un test PCR sau antigen rapid negativ, valabil 72 de ore.
Citește și Deschideți noi centre de vaccinare în Prahova! Nu lăsați oamenii să aștepte cu orele la coadă!
Un cititor ne-a trimis imagini surprinse luni după-amiază, în curtea centrului Mediurg din Ploiești, unde numeroși cetățeni se îmbulzeau pentru a se vaccina.
- Publicitate -
Reamintim că la Ploiești funcționează trei centre de vaccinare: două la Mediurg (cu Pfizer și Johnson) și unul la sala de sport a Colegiului Național. A.I. Cuza din Ploiești (Pfizer).
Lista centrelor de vaccinare din Prahova:

