- Publicitate -

În Prahova vor fi rechiziționate mai multe hoteluri și transformate în centre de carantină

În așteptarea unui nou val de prahoveni care se întorc acasă din străinătate, autoritățile județene pregătesc o serie de măsuri drastice.

Astfel, după refuzul unor primari de a-și da acordul pentru ca pe raza localităților lor să funcționeze centre de carantină (detalii AICI), autoritățile județene vor lua decizia rechiziționării mai multor imobile din Ploiești și alte localități (pensiuni, hoteluri) pentru a le transforma în centre de carantină.

- Publicitate -

Citește și Mărturia unuia dintre cei 30 de prahoveni întorși ieri din țară și blocați în Parcul Vest: ”Am fost umilit și acuzat că vin să îmbolnăvesc poporul!”

Decizia rechiziționării acestor imobile se va face în baza ordonanțelor militare.

- Publicitate -

Vom reveni cu detalii.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -