- Publicitate -

Președintele ANPM vrea ca ecologia să fie materie obligatorie

Prezent astăzi la Ploiești, la Campania de Educație Ecologică și Mediu – Ediția 2013, președintele Agenției Naționale pentru Protecția Mediului, Mihail Fâcă, a susținut că și-ar dori ca ecologia să fie materie obligatorie în școli.

Acțiunea de la Ploiești s-a desfășurat sub sloganul „Lecția de ecologie”, iar la eveniment a participat și președintele ANPM, Mihail Fâcă. Acesta a anunțat că și-ar dori ca ecologia să fie materie obligatorie în programa școlară. „Contez enorm pe cei mici, pe tânăra generație, să-și clădească o lume curată din toate punctele de vedere. Mi-aș dori ca această ecologie să devină materie obligatorie. Părerea noastră este că e la fel de importantă ca fizica, matematica, limba română și istoria și altele”, a susținut Mihail Fâcă.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -