După ce Primăria Ploiești i-a exclus de pe lista beneficiarilor transportului gratuit pe cetățenii cu viză de flotant au apărut și primele reacții.
Astfel, contactat telefonic de reporterii observatorulph.ro, senatorul Andrei Volosevici a declarat: "Îi recomand domnului Bădescu să nu se mai joace de-a primarul. Cât timp cetățenii cu viză de flotant au aceleași drepturi ca și locuitorii municipiului, ei nu pot fi discriminați. Oricum, modul în care se face protecție socială la Ploiești este incredibil: se anunță pensia municipală, dar nu se aplică, se anunță ieftinirea căldurii, dar 40.000 de familii plătesc cu 43% mai mult pentru gigacalorie și lista poate continua. Toate aceste măsuri se iau între două curse de avion ale primarului, care își petrece cel mai mult timp în concedii".
Citește pe această temă:
INCREDIBIL: BĂDESCU VA DA TRANSPORT GRATUIT DOAR LA BRUNEŢI!
CUM CIRCULI GRATUIT, EVITÂND BATJOCURA PRIMĂRIEI PLOIEŞTI
ANUNŢUL INIŢIAL AL PRIMĂRIEI PLOIEŞTI PRIN CARE FLOTANŢII CIRCULAU GRATUIT
