- Publicitate -

Campanie observatorulph.ro: Nu scumpiţi, din nou, căldura ploieştenilor!

Observatorulph.ro demarează astăzi campania intitulată "Nu scumpiţi, din nou, căldura ploieştenilor!" prin care solicită public conducerii Primăriei Ploieşti şi consilierilor locali să nu dea curs solicitării companiei Dalkia Termo Prahova de majorare a tarifului pentru populaţie.

Dalkia vrea majorarea tarifului la gigacalorie
Dalkia Termo Prahova a solicitat RASP şi Comisiei de utilităţi din Consiliul Local Ploieşti majorarea tarifului la gigacalorie, de la 231 de lei, cât este în prezent, la 260 de lei, reprezentând o creştere 13%! Demersul Dalkia vine la mai puţin de un an de la eliminarea subvenţiei la gigacalorie pentru populaţie.
Facturi record pe decembrie, după eliminarea subvenţiei
În aprilie 2012, consilierii locali, la propunerea primarului Iulian Bădescu, au majorat tariful pentru apă caldă şi căldură cu 43%, de la 160 la 231 lei/gigacalorie. Din acest motiv, facturile la întreţinere pe luna decembrie au fost cele mai mari din ultimii 20 de ani, ajungând la 772 de lei pentru un apartament cu patru camere.
Nu ne scumpiţi viaţa!
Din acest motiv, observatorulph.ro le cere primarului, viceprimarilor şi consilierilor locali să nu accepte propunerea Dalkia de majorare a tarifelor, care îi va pune în imposibilitatea achitării facturilor la întreţinere pe mulţi dintre ploieştenii care locuiesc la bloc.
Cititorii care vor să se alăture demersului nostru îi pot suna pe consilierii locali care fac parte din Comisia de utilităţi şi să le ceară celor pe care i-au votat în 2012 să nu le scumpească, din nou, apa caldă şi căldura!  
 

- Publicitate -

Gheorghe Sarbu  – Presedinte
Iulian Liviu Teodorescu  – Secretar                          
Constantin Popa  
Adrian Gelu Lupu                            
Gabriel Constantin Minea                

tel.0744380943 
tel.0722700413
tel.0720470030
tel.0721227256
tel.0721242918

Aşteptăm reacţiile dumneavoastră la secţiunea de comentarii, pe adresa [email protected] sau pe pagina noastră de Facebook.
Împreună îi putem convinge pe cei cu putere de decizie să nu ne scumpească şi mai mult viaţa!

Articolele observatorulph.ro pe această temă:
BĂDESCU PROMITE IEFTINIRE, DALKIA CERE MAJORAREA TARIFULUI LA CĂLDURĂ

- Publicitate -

FACTURA LA ÎNTREŢINERE, UN GENOCID! SCRISOAREA CITITORULUI, CARE AR TREBUI CITITĂ DE PRIMAR

PLOIEŞTENII, ÎNGROZIŢI DE FACTURILE LA CĂLDURĂ! EVOLUŢIA TARIFELOR DALKIA DIN ULTIMII ANI

PLOIEŞTI: ÎNTREŢINEREA PE DECEMBRIE, BOMBĂ SOCIALĂ! RECORD – 772 DE LEI
 

- Publicitate -

DALKIA, ACUZATĂ CĂ UMFLĂ FACTURILE LOCATARILOR. UITE DOVADA

ÎNCĂ O ASOCIAŢIE DE PROPRIETARI ACUZĂ DALKIA DE INCĂRCAREA FACTURILOR LA CĂLDURĂ

 

CÂT E FACTURA LA UN APARTAMENT CU 0 PERSOANE LA ÎNTREŢINERE

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -