- Publicitate -

Cât e factura la un apartament cu 0 persoane la întreținere

Ploieștenii au început să scoată tot mai mulți bani pentru factura la întreținere, costurile cele mai mari fiind la căldură. Oamenii se plâng că deși luna decembrie a fost o lună călduroasă, cu temperaturi care au atins în timpul zilei valori de peste 10 grade Celsius, facturile pentru agentul termic sunt peste așteptări.

Un ploieștean ne-a trimis la redacție o fotografie după factura la întreținere. Bărbatul susține că nu își explică de ce va plăti pentru luna decembrie atâția bani la întreținere deși  nu a locuit în apartamentul pe care îl deține. „Am un apartament cu trei camere și factura la întreținere este de 256,23 lei, numai căldura fiind de 221,76 lei. Mă așteptam ca pentru decembrie să plătesc mai puțin pentru că a fost cald afară și știam că punctele termice au fost sistematizate astfel încât în momentul în care temepratura atmosferică crește acestea să oprească automat furnizarea de căldură. Ce se va întâmpla în ianuarie și în februarie? Dacă pentru decembrie plătim atâția bani, în lunile următoare vom plăti probabil dublu, având în vedere prognoza meteo”, ne-a scris cetățeanul. La un apartamrent cu două camere, to cu 0 persoane la întreținere, factura este de 205,22 lei. Spune-ne și tu cât plăteşti întreţinerea! Trimite-ne sumele pe care trebuie să le suporţi în fiecare lună precizând zona în care stai.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -