- Publicitate -

Măsuri pentru combaterea coronavirusului la Gorgota. Ce a hotărât Comitetul Local pentru Situații de Urgență

primaria-gorgota-furt0indicator_fb529_5d740.jpg

În contextul pandemiei de coronavirus COVID-19, Primăria Gorogta a dispus o serie de măsuri pentru limitarea numărului îmbolnăvirilor. Hotărârile Comitetului Local pentru situații de Urgență sunt în concordanță cu măsurile dispuse la nivel național.

Astfel, toți cetățenii care revin din Italia sunt obligați să anunțe autoritățile publice locale și să se autoizoleze la domiciliu timp de 14 zile, comunicarea cu aceștia urmând să se facă strict telefonic. Măsura este valabilă și pentru cetățenii întorși din China sau alte zone declarate zone de risc din cauza coronavirusului.

- Publicitate -

Autoizolarea la domiciliu este o măsură de prevenire a îmbolnăvirii, de așteptare, în vederea evitării infectării altor persoane, în cazul în care cel izolat este purtător al virusului.

Locuitorii comunei Gorgota trebuie să știe că autoizolarea la domiciliu nu este opțională iar nerespectarea acestei măsuri atrage după sine întocmirea unui dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor

- Publicitate -

Vezi alte măsuri luate de Primăria Gorgota în documentul de mai jos:

89931395_1595756047245511_6168172790584180736_o_75e04.jpg

89679402_1595756090578840_146675435260870656_o_0f6d8.jpg

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -