Un cititor al observatorulph.ro ne-a trimis două fotografii de la raionul de fructe al magazinului Metro din Ploieşti.
În imagini se văd mai multe mere stricate, ambalate în pungi de plastic, destinate comercializării, deşi legislaţia interzice astfel de practici. "Chiar dacă este perioada concediilor şi probabil au mai puţini angajaţi, cei de la Metro nu au nicio scuză în a vinde fructe stricate", ne-a transmis cititorul nostru. Observatorulph.ro a solicitat un punct de vedere atat conducerii OPC Prahova, cât şi conducerii lanţului de magazine Metro.
- Publicitate -
