- Publicitate -

Alegeri parlamentare 2020. Andrei Volosevici, cu privire la rezultatul votului: „Decontăm măsurile pentru pandemie pe care orice Guvern responsabil trebuia să le ia”

Primarul Ploieștiului, Andrei Volosevici, consideră că rezultatul de duminică a fost direct influențat de măsurile pentru stoparea pandemiei, „măsuri pe care orice Guvern responsabil trebuia să le ia”.

„La Ploiești PNL a reușit să învingă. Avem procente peste PSD și peste USR, atât la Camera Deputaților, cât și la Senat. Rezultatul obținut la Ploiești este peste media partidului de la nivel național. Deci ne-am făcut treaba, în contextul actual. Consider că la alegerile parlamentare decontăm măsurile luate pentru stoparea pandemiei, măsuri pe care orice Guvern responsabil trebuie să le ia”, a precizat Andrei Volosevici, primarul Ploieștiului.

- Publicitate -

Trebuie precizat că prezența la vot în Prahova a fost de numai 30,13%, fiind practic cea mai slabă participare la un scrutin din ultimii 30 de ani.

Citește și: PSD a câștigat alegerile parlamentare în Prahova. Rezultate după numărare a 97% dintre voturi – UPDATE

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Ploieștenii se plâng de mizerie în transportul public. Cine se ocupă de curățenia de la TCE?

Ploieștenii reclamă tot mai des curățenia din mijloacele de...

Invazie de fluturi în Ploiești. De unde vin milioanele de insecte care au acoperit orașul

Ploieștiul se confruntă în aceste zile cu o nouă...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -