- Publicitate -

Cerere de anulare a turului 2 al alegerilor depusă la CCR

Curtea Constituțională a României va discuta o cerere de anulare a turului al doilea al alegerilor prezidențiale, în urma unei plângeri depuse în cursul zilei de luni, au anunțat oficiali ai CCR.

Miercuri va avea loc o ședință la CCR, având pe ordinea de zi dezbaterea unei contestații care vizează alegerile de duminică, 18 mai.

- Publicitate -

George Simion a anunțat că și el intenționează să depună o astfel de contestație, însă momentan, liderul AUR nu a făcut acest demers.

CCR ia în calcul ca joi să organizeze ședința de validare a scrutinului din 18 mai, însă detaliile vor fi stabilite după ce contestația va fi dezbătută.

- Publicitate -

„Fac, fratele meu! Nu sunt muiere, nici trădător. Nu mă aştept să se rezolve dar fac, că nu pot să nu mă bat până la capăt. Undeva tot va puşca!”, este răspunsul dat de George Simion unui simpatizant care îi cere să facă contestație.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Policlinica Cina din Ploiești, sat fără câini. Cum arată clădirea după 9 luni de promisiuni

Policlinica Cina din Ploiești pare desprinsă din realitatea anului...

Vlad Niculescu, ciocolatierul școlit în Belgia care a deschis un atelier artizanal lângă Ploiești

Povestea lui Vlad Niculescu, fondatorul Boem Atelier, nu este...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -