- Publicitate -

Marcel Ciolacu, despre demisia lui Ludovic Orban: „Un gest iresponsabil, nu de bărbăție”

„Noi nu avem Guvern cu drepturi depline în plină criză sanitară. Este un gest iresponsabil”, a spus Marcel Ciolacu, luni seară, la Digi24, după decizia lui Ludovic Orban de a-și depune mandatul.

Întrebat de afirmația făcută după alegeri, când a spus că Orban nu mai are ce căuta la Palatul Victoria, Marcel Ciolacu a spus că-și menține părerea, dar „până vine următorul Guvern îți faci datoria până la capăt ca om de stat”.

- Publicitate -

„Funcția de prim-ministru nu se folosește cum vrei. Au câștigat sau nu alegerile? Și-a dat demisia pentru că au pierdut, dar formează un Guvern pentru că au câștigat?”, a spus liderul PSD.

SUrsa Digi24.ro

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -