- Publicitate -

Fiica lui Nelu Ploieșteanu după ce și-a înmormântat tatăl ca un câine: „Am vorbit cu domnul Orban. I-am cerut să facă ceva”

Aneta Gavrilă, fiica lui Nelu Ploieșteanu i-a oferit un interviu lui Mihai Gâdea în care a vorbit despre tristețea pe care o poartă în suflet după încercarea eșuată de a-și înmormânta tatăl creștinește și nu așa cum prevedea protocolul COVID, ca persoanele decedate să fie îngropate fără haine.

”Avem sufletul împietrit. Conştiinţa parcă nu mă lasă, că m-am lovit numai de pereţi. M-am lovit de pereţi în săptămâna asta. Am implorat să se facă ceva.

- Publicitate -

”Am vorbit cu domnul Orban. I-am cerut să facă ceva”

Aşa după cum bine ştiţi şi dumneavoastră, tatăl meu…Eu abia acum am înţeles cine a fost tatăl meu.Pentru mine a fost doar tata. Tata poate cânta la demnitari, cânta la oameni mari şi el a doua zi ne făcea să mâncăm. Ne punea masa, ne făcea el cu mâinile lui mâncare şi pentru noi era decât tata. Nu ne spunea niciodată la cine a cântat, sau cum a fost el apreciat. Niciodată nu vorbea lucrurile astea.

- Publicitate -

A fost cel mai bun tată din lume pentru mine. A fost cel mai modest om pe care l-am cunoscut, cum îl ştiţi şi dumneavoastră, discret, elegant, puternic. Ne dădea aşa o putere să trecem peste orice. Acum am înţeles că datorită lui am trecut cu toţii peste moartea lui Mihăiţă (n.r. singurul fiu al cântăreţului Nelu Ploieşteanu).

Citește articolul integral pe antena3.ro

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -